To je obroba kanuja, ki je sestavljena iz dveh letvic, med katerima so nameščeni distančniki.
Konstrukcijsko ojačajo zgornji rob, hkrati pa so dekorativno zelo lepi, še posebej, če se malo igramo z izbiro lesa.
Za letvice sem izbral mahagonij, ki je rdeče-rjave barve (podoben kanuju), za distančnike sem sprva mislil enako, potem pa sem se premislil in izbral jesen, ki je svetle, belo-rumene barve. Tako dobimo les mehkega izgleda in kontrastnih barv.
Za razliko od tistih umetnih materialov (smol in traku), z lesom v Sloveniji ni težav. Na voljo je kar nekaj trgovin, ki prodajajo žagan les, le cene moramo primerjati, ker obstajajo kar precejšne razlike.
Izdelava teh detajlov je zelo počasna in zdi se, da ne gre nikamor (v primerjavi s prejšnjim delom). Veliko je lepljenja, upasovanja, čakanja na sušenje in brušenja.
Začel sem z lepljenjem zunanje obrobe. Ker tak dolgega lesa nisem dobil, sem jo sestavil iz dveh kosov, katera sem spojil na mestu kjer je najmanj napetosti. Napestos v lesu seveda zelo narašča, ko se pomikamo proti konicama. Zato potrebujemo veliiiiiiko sponk (cving, po domače).
Kot sem že napisal, "cving" ni nikoli preveč:
To je ena stran kanuja. Vsaka ploščica mora imeti dober stik s površino, kar se vidi tako, da ob pritisku iztisne malo epoksi lepila.
Žal se zaenkrat obroba z distančniki še ne vidi dobro, vendar res izgleda enkratno. Moramo počakati en dan, da se lepilo posuši in bom takrat objavil slike.
Zalepil in montiral sem še obroče pokrovov, ker mi je ostalo še malo lepila v posodici.
Ob koncu dneva pa izvrtal še luknje za privez čolna.
1 komentar:
Zdravo,
Hvala za blog, olajšal mi je odločitev, začel bom z gradnjo, vendar najbrž sam veš kako je zato bi te prosil, da me, če ti ni odveč kontaktiraš na mehoslav@yahoo.de.
LP
Objavite komentar