sobota, 8. december 2007

Brez prijateljev ne gre

Mnoge stvari še pridobijo na vrednosti in čaru, če jih delimo z drugimi. Že zdaj se veselim, da bom lahko družino in prijatelje popeljal po jezeru ali reki, če jih ne bo preveč strah:)
Večino stvari na kanuju lahko opraviš sam, vendar je vse bolj zabavno, če imaš okoli sebe ostale navdušence.

Tisti s čednim predpasnikom na eni od prejšnjih slik je bil moj oče. Tudi on je presenečen kako delo pravzaprav ni zelo zahtevno. Že zbira točke, da se bo lahko peljal s kanujem:)
Čeprav ga do sedaj ni bilo na slikah, pa mi je pomagal še en prijatelj, ki ga je vse skupaj tako navdušilo, da bo verjetno še on začel delati svoj kanu. Žal je moral sedaj odpotovati za dalj časa in upam, da mu bo tale blog krajšal čas do uresničitve njegove želje.
Do sedaj smo pripravili panele za sestavljanje. In so sedaj so res mnogi dvomili, da bi iz tega utegnil nastati kanu. Tudi jaz sem z navdušenjem pričakoval naslednjo fazo, ko bo vse skupaj bolj podobno kanuju.
Takole smo začeli sestavljati panele:



Druga slika kaže, kako šivava panele skupaj z bakreno žico. Na vsake 12 cm sva zvrtala majhne luknje in z žico zavezala zgornjo in spodnjo panelo tako, da se njuna robova na notranji strani stikata. Žice bomo na zunjanji strani kasneje poščipali stran, na notranji strani pa ostanejo trajno. Seveda je potrebno še prej stike premazati z epoksi smolo in trakom iz steklenih vlaken.


Takole izgleda pošivana stranica. Sedaj je že bolj podobno kanuje, kajne?
Na notranji strani se vidijo trakovi iz steklenih vlaken. To je bela tkanina, ki postane prosojna, ko je premazana z epoksi smolo. Uporablja pa se za utrjevanje spojev (kot železna mreža v betonski plošči). Na zgornjih slikah se vidi, kako je kanu vleklo skupaj, zato so začano dodani trije distančniki, ki držijo obliko, ostal pa bo le srednjo (seveda v lepši obliki).


Stvar pa še ni za v vodo. Sploh pa še manjka veliko podrobnosti, ki spremenijo tole "banjo" v lepši izdelek.

Ni komentarjev: