







Letvice so ogrodje za palubo, katera se namesti čisto na koncu. Oblika je rahlo izbočena pri prekatu, v konici pa je ravna.
Prekat je oblikovan na podlagi kroja iz kartona. Po približnih dimenzijah sem narisal obliko na karton, ga umeril na samem mestu in prerisal na leseno ploščo. Velikost je seveda odvisna od tega, kje se prekat nahaja. Po načrtu je priporočljiva razdalja okoli 75 cm od konice kanuja. Postopek se mora običajno ponoviti, saj kanu ni ravno identičen na obeh straneh.
Ok, kanu ima palubo, ki sicer ni dovolj velika, da bi prespali, lahko pa tja odložilo veliko drobnarij.
Za vodoodpornost poskrbi epoksi premaz katerega nanesemo na obe stranici plošč in sicer vsaj dvakrat. Epoksi je dvokomponentna smola, ki je sestavljena iz dela A in B katera mešamo,v mojem primeriu 2:1. Mešanico je potrebno porabiti v 45ih minutah, potem pa se začne strjevati. Za dobro sušenje pa potrebuje topel prostor, ne manj kot 15 stopinj, najbolje nad 20. Drugi dan je površina sijoča, impregnirana in trdna kot trda plastika.
Takšne panele se še narahlo prebrusijo, le toliko, da zgubijo lesk in potem so pripravljene za sestavljanje. Meni je bilo kar žal jih tako brusiti, ker je epoksi smola zelo lepo izvabila rdečkastjo rjavo barvo iz lesa. Takrat se pokaže, kakšna bo končna barva kanuja, če seveda pustimo naravno barvo.
Panele so nared za šivanje. Res pravim šivanje, ker jih bomo z bakreno žico zašili skupaj v obliko kanuja. Če ne verjamete, da je to mogoče, potem berite dalje.